Sekret – Odcinek 1

novela.pl 7 sierpnia 2014 3
Sekret – Odcinek 1

Pewnej burzowej nocy Pepa, młoda analfabetka, ucząca się akuszerki, zostaje zdradzona przez Carlosa, swojego pana i kochanka. Mężczyzna wykrada jej syna, owoc ich sekretnego romansu, aby oddać go pod opiekę żony, która powiła martwe niemowlę. Wypędzona z wioski, pobita i niemal konająca kobieta przysięga sobie, że będzie żyć i nigdy nie zapomni o istnieniu syna, zrodzonego pośród drzew kasztanowca.

Rok 1902. Wiele lat po wydarzeniach tamtej nocy, Pepa, doświadczona akuszerka, wędruje z miasta do miasta, aż w końcu dociera do Puente Viejo, wiejskiego miasteczka, w którym ścierają się tradycja i postęp, a ruch robotniczy nadal jest obcy.

Przewrotny los stawia na jej drodze Tristana, byłego wojskowego, który powraca do domu po trzech latach na froncie, aby dotrzymać towarzystwa ciężarnej żonie Angustias. Kobieta wyda Nie spodziewają się, że między nimi zrodzi się potężna więź miłości niemożliwej, skazanej przed zdradziecki czyn Tristana, który wstrząsnął życiem Pepy.

3 komentarzy »

  1. Diego 20 sierpnia 2014 o 18:56 - Reply

    Ale „El Secreto de Puente Viejo” znaczy „Tajemnica Starego Mostu”, a żeby telka po polsku się nazywała „Sekret” starczyło by „El Secreto”. Szkoda mi tylko, że o tej godzinie co emisja będzie będe w szkole do 16.00 a o 19.00 na TVN7 będe oglądał „Niewinną Intryge”. Foch na życie -,-

  2. Joana 14 sierpnia 2014 o 18:51 - Reply

    Już nie mogę się doczekać. Najlepsza premiera tej jesieni, przynajmniej na razie tak myślę. Pewnie dlatego że to coś kompletnie dla mnie nieznanego i z Hiszpanii a oni kręcą świetne seriale. Czekam z zapartym tchem :)

  3. Dawid99 14 sierpnia 2014 o 00:32 - Reply

    Czytając opisy „Sekretu” nie mogę się połapać o co chodzi :)

Komentarze »